Paskolos pasirašant vekselį

Paskolos pasirašant vekselį yra bene pats seniausias būdas gauti paskolai. Daugybė skelbimų portalų mirga nuo skelbimų gausos kuriuose privatūs asmenys gali paskolinti pinigų pasirašant vekselį. Kas gi yra tas vekselis? Vekseli yra vertybinis popierius, kuris įpareigoja jį išrašiusį asmenį sumokėti pinigų sumą nurodytą tame vekselyje. Vekseliu užtikrinama skolininko prievolė gražinti nurodytą sumą kreditoriui iki tam nustatyto laiko tarpo. Vekselis gali būti neprotestuotinas ir paprastasis. Vekseliai išrašyti didesnėms nei 3000 eurų sumoms turi būti patvirtinti notaro. Asmuo turintis vekselį ir suėjus paskolos gražinimo terminui, neprivalo kreiptis į teismą dėl skolos priteisimo. Paprasčiausiai, užtenka su vekseliu nueiti pas notarą, jis išduoda vykdomąjį raštą ir tada su vykdomuoju raštu ir vekseliu keliaujama pas antstolį.

Paskolos su vekseliu itin rizikingos

paskolos su vekseliuPaskolos su vekseliu yra labai rizikingos. Pirmiausia, asmuo, vėluojantis gražinti ar suėjus paskolos gražinimo laikotarpiui negražinęs pasiskolintų pinigų greičiausiai jau nebegalės tartis su vekselio turėtoju dėl papildomų sąlygų. Priešingai nei skolinantis iš greitųjų kreditų bendrovių ar bankų, vėluojant gražinti paskolą, vyksta ikiteisminis skolos išieškojimas. Tokiu būdu skolas išieškantys asmenys nesikreipia į teismus ir bando sudaryti palankias sąlygas skolų gražinimui. Žinoma, jeigu ikiteisminis skolos išieškojimas nepavyksta, tada yra kreipiamasi į teismą dėl skolos priteisimo ir vykdomojo rašto išdavimo. Šis procesas, priešingai, nei vekselio pagrindu išduotas įsiskolinimas trunka kur kas ilgiau ir tai gali sudaryti papildomų išlaidų. Pagrindinės išlaidos – teismo išlaidos. Būtent vekselio turėtojui susidaro mažiausios išlaidos, nes neturi bilinėtis teismuose, skolos išieškojimas prasideda kur kas greičiau. Tad siūlyčiau gerai pagalvoti prieš skolinantis su vekseliu, nes galite prisidaryti kur kas didesnių finansinių nuostolių, nei galvojate. Pirmiausia, jums teks padengti anstolio išieškojimo išlaidas, kurios ko geros bus kosminės. Padengus anstolio išlaidas, prasidės pačios skolos išieškojimas.

Paskolos pasirašant vekselį brangesnės

paskolos pasirašant vekselįTeko nemažai skaityti skelbimus kuriuose privatūs asmenys siūlo paskolas pasirašant vekselį. Iš tiesų, didžioji dalis kreditorių už paskolas ima gan didžiules palūkanas, net nėra ko lyginti su greitųjų kreditų bendrovėmis ir jų teikiamomis paslaugomis. Kodėl paskolos pasirašant vekselį yra brangesnės? Todėl, kad tokiu būdu suteikiamos paskolos bedarbiams. Taip, būtent, kad labai didelė dalis bedarbių skolinasi tokiu pagrindu. Bet tokios paskolos turi tam tikrų kabliukų. Asmenys kurie skolina pinigus pasirašant vekselį, nori save ir savo pinigus apdrausti, todėl prašo užstato ar net įkeisti nekilnojamąjį turtą. Neretas atvejis, kad asmenys praranda savo namus, nes dėl kelių tūkstančių eurų yra pasiruošę įkeisti vienintelius savo namus. Kreditoriams tai puiki galimybė įsigyti nekilnojamąjį turtą kur kas žemesne nei rinkos kaina.

Paskolos pasirašant vekselį gali būti parduotos

Supratote teisingai, asmuo turintis jūsų išrašytą skolos vekselį, gali jį parduoti, nes tai yra vertybinis popierius. Dažnai tenka matyti, kai vekselio turėtojas – kreditorius suėjus skolos gražinimo terminui parduoda teisę į skolą. Tokiu būdu jūs tampate skolingas ne asmeniui, kuriam išrašėte vekselį, o naujajam savininkui, kuris nupirko šį vertybinį popierių. Žinoma, skolos vekselių pardavimas kur kas paprastesnis ir mažiau biurokratijos reikalaujantis procesas, nei paprastųjų paskolų pardavimas. Dažniausiai tokie, vėluojantys vekseliai yra parduodami pigesne kaina, nei, kad suma nurodyta pačiame vekselyje. Labai dažnai šiuos vekselius superka patys antstoliai. Tad jeigu negražinote skolos pagal vekselį, turite dėl ko nerimauti, nes nežinote kas yra naujasis vekselio turėtojas, o jis gali net nedvejodamas kreiptis dėl skolos išieškojimo net nesileidžiant į kalbas dėl paskolos gražinimo derinimo.
Venkite paskolų su vekseliu

Mano patarimas būtų – apeikite paskolas su vekseliu, naudokitės tarpusavio skolinimo platformomis arba greitųjų kreditų bendrovėmis. Tai būtų kur kas pigesnis būdas pasiskolinti ar net refinansuoti jau turimus finansinius įsipareigojimus.

Daugiau naujienų

Pigiausios paskolos

Ieškant pačios pigiausios paskolos, reikėtų pasinaudoti internetu. Žinoma, visuomet yra galimybė keliauti iš vienos kredito bendrovės į kitą, tačiau ar tokiu atveju galėtumėte išvengti didelių laiko sąnaudų? Atsakymas yra akivaizdus, todėl jei jūs norite taupyti savo brangų laiką ir išvengti bereikalingų pastangų skyrimo, pigiausios paskolos paieškas įgyvendinkite naudodamiesi internetiniais sprendimais, kurie yra kur kas efektyvesni ir patogesni.

Pigiausi kreditai

Kiekvienas vartotojas, kuris norit gauti kreditą, turėtų ieškoti paties palankiausio varianto. Tai yra labai svarbu, jei norima sutaupyti, t.y. už gautą paskolą nesumokėti gerokai daugiau. Be abejo, jei ieškomi pigiausi kreditai, tuomet reikėtų nepamiršti naudotis internetu, kadangi tik tokiu būdu galima sutaupyti labai daug laiko ir išvengti didelių papildomų pastangų skyrimo. Kita vertus, reikėtų žinoti kokiais aspektais pasižymi šiuolaikiniai rinkoje esantys pigiausi kreditai, todėl pateiksime keletą naudingų įžvalgų.

Paskolos iš žmonių

Paskolos iš žmonių – tai tarpusavio skolinimo pagrindu paremtos paskolos. Ko gero, ne vienas lietuvis pritrūkęs pinigų yra bandęs jų pasiskolinti vienoje ar kitoje kreditų bendrovėje, banke, unijose ir t.t. Paskutiniu metu, besiskolinančių asmenų dėmesį patraukė ne taip jau ir seniai išpopuliarėjusios tarpusavio skolinimo pagrindu paremtos platformos. Šios platformos išpopuliarėjo ne be priežasties. Pagrindinės priežastys – bene pigiausiai rinkoje suteikiamos paskolos. Tiesa, šias paskolas finansuoja ne kreditą teikianti bendrovė, o paprasti piliečiai, kurie skolindami savo asmeninės lėšas, siekia įdarbinti savo pinigus ir iš to gauti pelną. Paskolos iš žmonių gali būti nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių eurų. Laikotarpiai taip pat gali būti nuo kelių mėnesių iki kelerių metų.

Paskolos bedarbiams

Greitieji kreditai bedarbių jau imami vis rečiau, nes šie jau pastebėjo, kad naujausios įstatymų pataisos kreditoriams užrišo rankas. Paskolos bedarbiams draudžiamos, taip pat draudžiama ir reklamuoti tokias paskolas. Bedarbių asmenų grupė priskiriama prie tų, kurie paskolų gauti negali dėl pajamų trūkumo. Tai yra asmenys, kurie registruoti darbo biržoje, o ten užsiregistravę asmenys įprastai negauna jokių pajamų, kurios būtų laikomos tvariomis. Tvarios pajamos yra tos, kurios gaunamos reguliariai be jokių tarpų, o tai reiškia, kad tik atlyginimas, užmokestis už autorinius kūrinius, pajamos iš NT nuomos veiklos ir kt. gali būti priskiriamos prie tvariųjų. Be abejo, paskutinieji pajamų šaltiniai yra vertinami kiek atidžiau ir čia taikomas kiek kitoks reikalavimas.

Paskolos internetu

Paskolos internetu – bene greičiausias būdas pasiskolinti neišeinant iš namų! Neapmokėtos sąskaitos, netikėtos išlaidos ar atsiradę papildomi poreikiai dažniausiai priverčia kiekvieną asmenį skolintis pinigų. Dažniausiai pritrūkus pinigų būtiniems ar ne taip jau ir būtiniems poreikiams patenkinti, žmogus kreipiasi į giminaičius ar draugus. Bet ką daryti jeigu nėra į ką kreiptis? Ką daryti jeigu tie patys giminaičiai ar draugai negali pagelbėti? Štai čia į pagalbą ateina vartojimo kreditų bendrovės.

Apžvelkime dažniausias priežastis kodėl imamos paskolos internetu:

Paskolų refinansavimas

Paskolų refinansavimas – pagalba įklimpus į skolas? Susidarę didžiuliai finansiniai įsipareigojimai greitųjų kreditų bendrovėms, bankams, kredito unijoms ar lizingo bendrovėms trukdo jums išbristi iš skolų liūno? Ar kada girdėjote kas yra paskolų refinansavimas? Ne? Paskolų refinansavimas – tai būdas sumažinti savo turimus finansinius įsipareigojimus ir perkelti juos į vieną finansų įstaigą.

Paskolos nuo 18 metų

Internetinėje paieškoje vedate frazę – paskolos nuo 18 metų ir tikitės, kad atrasite kredito bendrovę, kuri jums paskolins pinigų neatsižvelgdama į jūsų jauną amžių? Klaidinga manyti, kad jauniems žmonėms bus sudarytos kažkokios išimtys dėl vartojimo paskolų gavimo. Tokių asmenų paskolų paraiškos yra it po padidinamuoju stiklu, nes būtent šio amžiaus grupės klientai dažniausiai ir įklimpsta į skolas, kurias tenka grąžinti vykstant į užsienį uždarbiauti. Jaunuoliai kaip tik turėtų suvokti, kad skolinimasis yra itin rizikingas ir galintis pakeisti ateities planus. Nuo pat pirmųjų pilnametystės dienų besiskolinantys asmenys tik žlugdo savo kredito reitingą.