Paskolos iš žmonių

Paskolos iš žmonių – tai tarpusavio skolinimo pagrindu paremtos paskolos. Ko gero, ne vienas lietuvis pritrūkęs pinigų yra bandęs jų pasiskolinti vienoje ar kitoje kreditų bendrovėje, banke, unijose ir t.t. Paskutiniu metu, besiskolinančių asmenų dėmesį patraukė ne taip jau ir seniai išpopuliarėjusios tarpusavio skolinimo pagrindu paremtos platformos. Šios platformos išpopuliarėjo ne be priežasties. Pagrindinės priežastys – bene pigiausiai rinkoje suteikiamos paskolos. Tiesa, šias paskolas finansuoja ne kreditą teikianti bendrovė, o paprasti piliečiai, kurie skolindami savo asmeninės lėšas, siekia įdarbinti savo pinigus ir iš to gauti pelną. Paskolos iš žmonių gali būti nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių eurų. Laikotarpiai taip pat gali būti nuo kelių mėnesių iki kelerių metų. Pravartu žinoti, kad nors paskolas internetu finansuoja žmonės, galutinę paskolos sutartį sudarysite su platformą administruojančia bendrove, kuri turi Lietuvos Banko išduotą licenzija verstis šia veikla.

Paskolos iš žmonių tokiomis pačiomis sąlygomis

Taigi kiekvienas asmuo norintis pasiskolinti iš žmonių, pirmiausia, turi atitikti lygiai tokius pačius kredito mokumo vertinimo kriterijus kaip ir visose vartojimo kreditus teikiančiose bendrovėse, bankuose, unijose ir t.t. Kaip vyksta asmens mokumo patikrinimas? Pirmiausias, ir vienas iš svarbiausių dalykų yra asmens tvarios pajamos. Asmens tvariomis (pastoviomis) pajamomis gali būti laikomas darbo užmokestis, pajamos gaunamos už autorines sutartis, pajamos gaunamos iš individualios veiklos ar dirbant pagal verslo liudijimą. Pastoviomis pajamomis negali būti bedarbio pašalpa, motinystės atsostogų ir kitos socialinės pašalpos. Kitaip sakant, asmuo vienu ar kitu būdu privalo dirbti ir gauti reguliarių atlyginimą. Sekantis svarbus dalykas, asmens kredito istorija. Norintys atitikti visus kredito davėjo keliamus reikalavimus, asmenys negali būti anksčiau turėję pradelstų skolų, kurių iki dabar nėra gražinę ir yra prasidėję teisminis arba ikiteisminis skolos išieškojimas. Taip pat paskolos davėjai tikrina ir tokius dalykus, kaip lizingo būdu turėtus įsiskolinimus. Paprastai kalbant, asmuo privalo turėti itin gerą kredito istoriją, nes kas norės skolintui žmogui, kuris anksčiau nevykdė savo įsipareigojimų?

Tarpusavio skolinimas

paskolos iš žmoniųTarpusavio skolinimo platformų administratorius yra juridinis asmuo, kuris stebi ir vykdo visus administracinius veiksmus elektroninėje platformoje. Tarpusavio skolinimo platformų administratorių veiklą prižiūrinti institucija – Lietuvos Bankas. Lietuvos Bankas yra vienintelė priežiūros institucija, kuri reglamentuoja bei kontroliuoja tokių platformų veiklą bei įrašo jas į viešąjį tarpusavio skolinimo operatorių sąrašą. Visą tarpusavio skolinimo procedūrą reglamentuoja Lietuvos Respublikos vartojimo kredito įstatymas. Nors paskolas finansuoja paprasti asmenys, visą kredito suteikimo procesą atlieka būtent šis, tarpusavio skolinimo platformos operatorius. Būtent su juo bus sudaroma vartojimo kredito sutartis ir patį kreditą gausite būtent iš šio operatoriaus, o ne paprastų žmonių. Tas pats vyksta ir su asmens mokumo tikrinimu, jį atlieka ne paskolas finansuojantys žmonės, o tas pats operatorius. Kitaip tariant, operatorius skolina tų žmonių investuotas lėšas į jūsų paskolą. Verta nepamiršti, kad jeigu bus nevykdomos vartojimo kreditos sutarties sąlygos, būtent operatorius bus ieškovas, ir jis bus atsakingas už skolos išieškojimą.

Tarpusavio skolinimas – puiki investicija

Kaip aktualu ir paskolų ieškantiems asmenims, taip šios platformos yra aktualios ir pinigus ieškantiems kur įdarbinti asmenims. Seniau žmonės skolindavo draugams, giminaičiams pažįstamiems ir t.t. Dabar žmonės skolindami savo asmenines lėšas gali iš jų uždirbti nemenką grąžą. Tarpusavio skolinimo platformose registruojasi itin nemaža dalis asmenų kurie investuoja į paskolas su tikslu uždirbinėti iš gautų palūkanų. Laikas pamiršti skolinimus giminėms be palūkanų, ir pradėti galvoti, jog iš savo pinigų turite uždirbti dar daugiau pinigų! Kiekvienas asmuo gali nemokamai registruotis šiose platformose nemokamai ir iškart įdarbinti savo pinigus.

tarpusavio skolinimasKiekvienas asmuo gali investuoti į kiekvieną paskolą nuo vos kelių eurų, pasirinkti į kokios rizikingumo paskolas investuoti, nustatyti savo fiksuotą palūkanų normą ir t.t. Tiesa, nustatant palūkanų normą, reikėtų atkreipti dėmesį į asmens, prašančio paskolos, mokumo reitingą ir kiek jis pats siūlo mokėti palūkanų. Jeigu asmuo turi nepriekaištingą kredito reitingą, tai į tokias paskolas investuoja daugiausiai žmonių, kurie varžosi aukcionuose siūlydami mažiausią palūkanų normą. Pripažinkime, jeigu asmuo yra itin puikios reputacijos, tai į tokias paskolas labiausiai ir norime investuoti, tad plėšikauti ir reikalauti didelių palūkanų, tiesiog, negalime. Kitas atvejis, kai asmens kredito reitingas ne toks jau ir džiuginantis, reikia atsižvelgti ar asmuo siūlo užstatą pvz. nekilnojamo turto įkeitimą. Tokiu atveju investicija yra apsaugoma ir rizikos neatgauti investuotų pinigų praktiškai nebelieka. Rizikingiausia, tikriausiai, paskolų refinansavimui reikalingos paskolos. Investuoti į tokio pobūdžio paskolas itin rizikinga, nes nes paskola reikalinga būtent, jau turimų įsipareigojimų apmokėjimui.

Paskolos iš žmonių padeda uždirbti tiek žmonėms, tiek operatoriui

Turbūt svarbus klausimas iškyla, kokia nauda tokių platformų operatoriams? Žinoma, platformų operatoriai nemokamai nedirba! Kiekvienoje platformoje, yra mokesčiai kuriuos pasiima operatorius už kiekvieną išduotą paskolą. Tai gali būti paskolos sudarymo mokestis, kurį dažniausiai sudaro tam tikras procentas nuo išduodamos paskolos. Visgi praktikoje tai normalus dalykas, nes operatorius tikrai nudirba savo darbą ir patiria tam tikrų išlaidų, kad paprasti asmenys galėtų investuoti į paskola. Dažniausios išlaidos – platformos administravimas, išlaidos marketingui, išlaidos asmens mokumo patikrinimui, sutarčių sudarymas, skolų išieškojimas ir t.t. Iš tiesų, tarpusavio skolinimo platformų operatorių įdirbis yra, ko gero, kur kas didesnis, nei, kad į paskolas investuojančių žmonių.

Pabaigai galiu pasakyti tik tiek, neskolinkite savo pinigų veltui, skolinkite juos ir iš jų uždirbkite! Juolab, kad blogiausiu atveju, neatgaunant paskolos, jos išieškojimu pasirūpins savo srities specialistai!

Daugiau naujienų

Pigiausios paskolos

Ieškant pačios pigiausios paskolos, reikėtų pasinaudoti internetu. Žinoma, visuomet yra galimybė keliauti iš vienos kredito bendrovės į kitą, tačiau ar tokiu atveju galėtumėte išvengti didelių laiko sąnaudų? Atsakymas yra akivaizdus, todėl jei jūs norite taupyti savo brangų laiką ir išvengti bereikalingų pastangų skyrimo, pigiausios paskolos paieškas įgyvendinkite naudodamiesi internetiniais sprendimais, kurie yra kur kas efektyvesni ir patogesni.

Pigiausi kreditai

Kiekvienas vartotojas, kuris norit gauti kreditą, turėtų ieškoti paties palankiausio varianto. Tai yra labai svarbu, jei norima sutaupyti, t.y. už gautą paskolą nesumokėti gerokai daugiau. Be abejo, jei ieškomi pigiausi kreditai, tuomet reikėtų nepamiršti naudotis internetu, kadangi tik tokiu būdu galima sutaupyti labai daug laiko ir išvengti didelių papildomų pastangų skyrimo. Kita vertus, reikėtų žinoti kokiais aspektais pasižymi šiuolaikiniai rinkoje esantys pigiausi kreditai, todėl pateiksime keletą naudingų įžvalgų.

Paskolos iš žmonių

Paskolos iš žmonių – tai tarpusavio skolinimo pagrindu paremtos paskolos. Ko gero, ne vienas lietuvis pritrūkęs pinigų yra bandęs jų pasiskolinti vienoje ar kitoje kreditų bendrovėje, banke, unijose ir t.t. Paskutiniu metu, besiskolinančių asmenų dėmesį patraukė ne taip jau ir seniai išpopuliarėjusios tarpusavio skolinimo pagrindu paremtos platformos. Šios platformos išpopuliarėjo ne be priežasties. Pagrindinės priežastys – bene pigiausiai rinkoje suteikiamos paskolos. Tiesa, šias paskolas finansuoja ne kreditą teikianti bendrovė, o paprasti piliečiai, kurie skolindami savo asmeninės lėšas, siekia įdarbinti savo pinigus ir iš to gauti pelną. Paskolos iš žmonių gali būti nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių eurų. Laikotarpiai taip pat gali būti nuo kelių mėnesių iki kelerių metų.

Paskolos bedarbiams

Greitieji kreditai bedarbių jau imami vis rečiau, nes šie jau pastebėjo, kad naujausios įstatymų pataisos kreditoriams užrišo rankas. Paskolos bedarbiams draudžiamos, taip pat draudžiama ir reklamuoti tokias paskolas. Bedarbių asmenų grupė priskiriama prie tų, kurie paskolų gauti negali dėl pajamų trūkumo. Tai yra asmenys, kurie registruoti darbo biržoje, o ten užsiregistravę asmenys įprastai negauna jokių pajamų, kurios būtų laikomos tvariomis. Tvarios pajamos yra tos, kurios gaunamos reguliariai be jokių tarpų, o tai reiškia, kad tik atlyginimas, užmokestis už autorinius kūrinius, pajamos iš NT nuomos veiklos ir kt. gali būti priskiriamos prie tvariųjų. Be abejo, paskutinieji pajamų šaltiniai yra vertinami kiek atidžiau ir čia taikomas kiek kitoks reikalavimas.

Paskolos internetu

Paskolos internetu – bene greičiausias būdas pasiskolinti neišeinant iš namų! Neapmokėtos sąskaitos, netikėtos išlaidos ar atsiradę papildomi poreikiai dažniausiai priverčia kiekvieną asmenį skolintis pinigų. Dažniausiai pritrūkus pinigų būtiniems ar ne taip jau ir būtiniems poreikiams patenkinti, žmogus kreipiasi į giminaičius ar draugus. Bet ką daryti jeigu nėra į ką kreiptis? Ką daryti jeigu tie patys giminaičiai ar draugai negali pagelbėti? Štai čia į pagalbą ateina vartojimo kreditų bendrovės.

Apžvelkime dažniausias priežastis kodėl imamos paskolos internetu:

Paskolų refinansavimas

Paskolų refinansavimas – pagalba įklimpus į skolas? Susidarę didžiuliai finansiniai įsipareigojimai greitųjų kreditų bendrovėms, bankams, kredito unijoms ar lizingo bendrovėms trukdo jums išbristi iš skolų liūno? Ar kada girdėjote kas yra paskolų refinansavimas? Ne? Paskolų refinansavimas – tai būdas sumažinti savo turimus finansinius įsipareigojimus ir perkelti juos į vieną finansų įstaigą.

Paskolos nuo 18 metų

Internetinėje paieškoje vedate frazę – paskolos nuo 18 metų ir tikitės, kad atrasite kredito bendrovę, kuri jums paskolins pinigų neatsižvelgdama į jūsų jauną amžių? Klaidinga manyti, kad jauniems žmonėms bus sudarytos kažkokios išimtys dėl vartojimo paskolų gavimo. Tokių asmenų paskolų paraiškos yra it po padidinamuoju stiklu, nes būtent šio amžiaus grupės klientai dažniausiai ir įklimpsta į skolas, kurias tenka grąžinti vykstant į užsienį uždarbiauti. Jaunuoliai kaip tik turėtų suvokti, kad skolinimasis yra itin rizikingas ir galintis pakeisti ateities planus. Nuo pat pirmųjų pilnametystės dienų besiskolinantys asmenys tik žlugdo savo kredito reitingą.